Advertistment

Predplatné - Slovenský stenograf

Ďakujeme za váš záujem o objednávku predplatného časopisu Slovenský stenograf.  

Časopis sa nachádza po predchádzajúcom ročníku v strate. Verili sme v podporu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR prostredníctvom dotácie, o ktorú sme sa uchádzali. Už druhý rok sa však Ministerstvorozhodlo dotovať iné periodiká. Dôvod neudelenia dotácie je neznámy, takže do budúcna nemôžeme nedostatky ani odstrániť, keďže nevieme o čo ide. 

Ďalším dôležitým faktorom vzniknutej situácie je aj fakt, že mnohí učitelia dlhodobo porušujú autorský zákon. Ako? Objednávajú jeden kus časopisu a následne texty z neho kopírujú! Niektorým dokonca príde v poriadku kopírovať kupóny do súťaže a odpisy nám následne zaslať a očakávať výhru... Je mi veľmi ľúto, že práve pedagógovia, ktorí sa podieľajú na výchove mládeže majú takýto prístup. 

V redakcii rozumieme aj vašim dôvodom, pre ktoré časopis objednávate v malých množstvách (pod 10 ks), ako je nevôľa žiakov, rodičov, vedenia. Časopis Slovenský stenograf je však výučbová pomôcka nielen pre vás pedagógov, ale najmä pre žiakov. Na tom bola postavená jeho existencia. Ekonomická a trhová situácia je taká, že znižujúcim sa počtom objednávok sa neznižujú naše náklady na výrobu a distribúciu časopisu. 

Našou snahou bude časopis zachovať vo forme dvojčísla. To, či to bude možné, budeme vedieť až koncom septembra, po vyzbieraní všetkých objednávok a prepočítaní kalkulácií. Isté však je, že nebude schopní udržať cenu časopisu. Nová cena celoročného predplatného bude 8 eur a nebude už možné uplatňovať množstevné zľavy, čo je nám veľmi ľúto, pretože sa to týka práve škôl s najvyšším počtom objednaných kusov. Poštovné náklady (podľa cenníka SlSp) budú znášať odberatelia, ktorí si objednajú menej ako 20 kusov časopisu. 

Ak súhlasíte so zmenenými podmienkami, prosím, zašlite/potvrďte nám vašu objednávku najneskôr do 20. 09. 2019. Do 27. 09. 2019 sa vám spätne vyjadríme, či sa časopis podarí zachrániť alebo sa jeho vydávanie ukončí. Uvítame aj vašu spätnú väzbu v akejkoľvek podobe. Ak považujete časopis za užitočný dajte o tom vedieť nám alebo MŠVVaŠ SR.

Ďakujeme za podporu a vašu priazeň.

 

Časopis momentálne vychádza ako dvojčíslo, 5 x za školský rok (počas školských letných prázdnin nevychádza).

Cena celoročného predplatného je 8 eur.

Poštovné hradí vydavateľ len pri objednávkach vyšších ako 20 kusov. 
Počet výtlačkov
Dátum začatia odberu
Obdobie do:
Obdobie od:
Email
Meno
Priezvisko
Ulica
PSC
Mesto
Forma úhradyZloženkou    Faktúrou    

Advertistment